Prezidentské volby

3. ledna 2013 v 10:57 | Rosie |  Politické dění
Jistě, je mi úplně jasný, že už jsem nemohla být originálnější. Ale, povězme si, není to přeci jen důležité, tyto první přímé volby do prezidentského kabinetu nepromarnit?
Někdy se až divím, že to naše vláda vůbec schválila. Když si to tak vezmeme, tím starým způsobem by si tam mohli dotlačit, koho by se jim zlíbilo a to k nim pasuje víc. Je sice pravda, že i teď se povídá o jakýchsi podvodech (viz Okamura), ale stejně je to zvláštní.
Já mám svojí adeptku do prezidentského úřadu jasnou. Jsem jednoznačně za paní Táňu Fisherovou. Ne, nebojte z panem Fisherem nemá pranic společného. Je to ta milá paní, co doma pracovně označuji za ježíška, protože jí mám spojenou s adventními koncerty na jedničce. Když jsem se o její kandidatuře dozvěděla poprvé, smutně jsem se zasmála a pustila si jeden záznam z meetingu, na kterém odpovídala na zásadní otázky.
Chvíli jsem napjaťe poslouchala a nemohla se vzpamatovat z toho, že někdo z politického kruhu mluví tak čistě, bez vedlejších záměrů a hlavně pravdivě. Hned potom jsme s mamkou vytiskly petiční arch a každý, kdo k nám přišel se na něj rád podepsal. Dokonce jsem i navštívila facebookové fanouškovské stránky a ke svému překvapení zjistila, že má několik tisíc členů. Bylo krásné vidět jednu nezávaznou statistiku, kde Táňa obsadila první příčky v oblíbenosti.
Víte, já chápu, že mít za prezidenta někoho, jako je pan Franz, je určitě bomba, protože je to zkrátka "hustej borec". Je ale otázkou, jestli je dobré mít za prezidenta "hustýho borce", nemluvě o jeho silně nacistických názorech, nebo někoho, komu záleží na lidech - na všech lidech, bez výjimky, nezávisle na barvě pleti, národnosti, atd.
Že rychlá řešení nepomáhají jsme si, jako lidstvo, osvědčili v historii hned několikrát, tak proč riskovat znova něco takového. Jednoduše bych vás tímto chtěla poprosit, jakožto člověk bez volebního práva, abyste volili kohokoli, jen pokud budete rozhodovat dle svého nejlepšího svědomí a schopni nést následky. Děkuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama