Tak mě tu máš - Jarek Nohavica

10. ledna 2013 v 16:55 | Rosie |  Hudební scéna
Nejnovější album Jarka Nohavici je plné tajemna, melancholie a v neposlední řadě skvělých nápadů. Například píseň "www.idnes" je naprosto geniální, prolínají se v ní zprávy z 22. května 2009 a milostný dopis, který podle mého, patří již mrtvé ženě - zpívá, že už se na něj neusměje a o zhaslé svíčce.
Zprávy jsou reálné, klidně se můžete mrknout na www.idnes.cz. Pokáždé, když si skladbu přehrávám, tak mě mrazí v zádech. Člověk si ani neuvědomuje, co za hrozné věci se děje a čím vším nás média zavalují každý den. Ale o tom je celé album, o zamyšlení se nad životem, světem apod. No a z toho důvodu je album také dost depresivní.
Další skladbou, která mě zaujala/dojala, je "Minulost". Má, stejně jako všechny skladby tohoto alba, nádhernou melodii (neopomíjeje text, který je jako vždy dobře promyšlený a má hloubku). Líbí se mi originalita se kterou pan Nohavica umí velice dobře pracovat. Líbí se mi, jak dokáže zhudebnit svůj názor a přenést na posluchače své pocity. A dále na mě udělalo dojem, že se zúčastnil i pan Nohavica starší. Tuším, že práve ve "www.idnes" hraje právě on na harmoniku (která, mimochodem, dodává písni nádhernou podobu a navozuje atmosféru smíření se zlem).
Vážně jsem z celého alba nadšená, jak jste si jistě stačili všimnout, je to právě www.idnes (a Minulost), co se mi zalíbili nejvíce. A proto ráda uvedu tuto píseň i zde. Přeji příjemný poslech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama